Týdenní tipy ke všemu, co se týká topení tepelným čerpadlem

Tip na tento týden:

Tip na zásady při instalaci tepelného čerpadla do stávajícího systému vytápění a ohřevu užitkové vody


Na co si dát pozor při dodatečné instalaci tepelného čerpadla do stávajícího systému vytápění a ohřevu užitkové vody. Ne vždy to může být tzv. " výhra". Aby to byla výhra je vhodné postupovat správně a systémově. Toto jsou jedny z hlavních zásad k prověření:
1. Jak je provedeno hydraulické vyvážení stávající otopné soustavy a s jakým teplotním spádem pracuje?
2. Kdy naposledy byl otopný systém vyčištěn a jak?
3. Zdali vůbec 50°C teplota topné vody postačí na zajištění Vámi požadované tepelné pohody nikoli někým jiným, který předpokládá že....
4. Jak je to se skutečnou spotřebou teplé vody a zdali je vůbec stávající zásobník pro napojení na tepelné čerpadlo vhodný?
5. Jak je to s možností správného umístění tepelného čerpadla v domě včetně všech jeho částí pro spolehlivou funkci systému jako jeden celek
6. Jak je to s napojením na elektroinstalaci včetně udělení správné sazby elektro?
7. Jak se to bude celé řídit po stránce regulace?
8. Budeme v budoucnu systém rozšířovat o např. bazén, solární systém, fotovoltaickou elektrárnu, záložní bateriový systém, akumulaci atd.
9. Uvažujete o rozšíření domu v budoucnu?
10. Kdo se nám o to bude starat, servisovat?


Když už je jasno v zásadách, tak jak dál?
Tak tady už je to na velmi tenkém ledě. Téměř všichni umí vše a nikdo nemá s ničím problém. A to je tzv. dobrý předpoklad "úspěšné cesty do pekla". Doporučuji být velmi obezřený a prověřovat a prověřovat a prověřovat. Spoléhat se především na to, co sám na vlastní oči vidím.Chcete-li dostávat pravidelné týdenní tipy týkající se informací o topení a otopných systémech, které mají jako zdroj tepelná čerpadla, pak se zaregistrujte zde. Děkujeme.

Kde jste: Tepelná čerpadla | Týdenní tipy
Tepelna cerrpadla MACH
EVROPSKÝ FOND PRO REGIONÁLNÍ ROZVOJ A MINISTERSTVO PRŮMYSLU
A OBCHODU ČR PODPORUJÍ INVESTICE DO VAŠÍ BUDOUCNOSTI